לחץ על כל מינרל כדי לגלות את יתרונותיו לגוף

נחושת – Cuprum

נחושת הנו מינרל קורט חשוב בגוף האדם. הנחושת מופיעה בכל היצורים החיים, והיא חיונית לחיים. אטומי נחושת מופיעים במרכזם של אנזימים וחלבונים אחרים בעלי חשיבות עליונה. נחושת היא מרכיב חיוני באנזימים שונים העוזרים בנטרול רדיקלים חופשיים. היא חשובה גם ביצירת כדוריות דם אדומות ובמטבוליזם של ברזל. מרכיבים הפעילים במערכת החיסונית חייבים רמה מסוימת של נחושת לתפקודם התקין.

מקורות נחושת במזון – כבד (בקר, אווז, כבש), כליות, פולי סויה, מאכלי ים, פטריות שיטאקי, שבלולים, שומשום, עגבניה, בטטה, אבוקדו, בננה.

נחושת ודלקת מפרקים - ומהווה טיפול חשוב בדלקת המפרקים השיגרונית. חסר ועודף של המינרל עלולים להגביר את פעילות הרדיקלים החופשיים ובכך להגדיל את הסיכון ללקות במחלות כרוניות ניווניות.

נחושת והלב - מינרל הנחושת חיוני לשמירה על יכולת השאיבה של הלב ולמניעת התפתחות של מפרצת. קיומו אף מבטיח את צמיחתה של רקמת חיבור חזקה בעורקים, המעניקה עמידות בפני קרעים. רקמת החיבור של שריר הלב עצמו תלויה אף היא בנחושת לצורך מניעה של היחלשות שריר הלב על רקע תזונתי. לא זו בלבד שמינרל זה מסייע ללב לתפקד בצורה טובה יותר, הוא אף מפקח על רמות הכולסטרול, הסוכר וחומצת השתן בגופנו. בנוסף, הוא מסייע לחיזוק העצמות, מגביר ייצור של תאי דם אדומים ולבנים ותורם לגדילתו של התינוק.

ריפוי פצעים - לנחושת תפקיד חשוב בריפוי פצעים. המדענים סבורים כי שימוש בתחבושות אשר משחררות נחושת ישירות אל תוך הפצע, מקדם משמעותית את תהליך הריפוי.