לחץ על כל מינרל כדי לגלות את יתרונותיו לגוף

ליתיום – Lithium

ישנם כ- 7 מ"ג ליתיום בגוף אדם ממוצע. הליתיום מסייע לעורר את הבלוטות האנדוקריניות, תפקוד מוח, ומשפר את הספיגה של קובלט והוויטמין B-12. תוצאות חוסר בליתיום מתבטאת בפוריות מופחתת, שיעור צמיחה פגום, אריכות ימים מופחתים, דיכאון, רגשות בלתי נשלטים, ונטיות אובדניות.

מקורות ליתיום במזון - מזונות או מקורות מזון עשירים בליתיום כוללים כל מיני סוגים של מוצרי חלב, קנה סוכר, אצות, תפוחי אדמה, לימונים וביצים.

ליתיום והפרעות פסיכיאטריות - ליתיום הינו תרופת הבחירה לטיפול בהפרעה דו-קוטבית (מאניה דיפרסיה). כ - 80% מן המטופלים מגיבים לליתיום. נמצא כי הליתיום יכול לאזן מצבי רוח, כך גילתה הרפואה כשנתנה לחולים בהפרעה דו קוטבית את הליתיום. החולים הגיבו כל כך טוב עד שנראה שהליתיום פותר אצלם את הבעיה לחלוטין. המפליא הוא מספר התופעות הלוואי הקטן שסבלו ממנו המטופלים. בניגוד לתרופות פסיכיאטריות אחרות, שם בדרך כלל תופעות הלוואי הן רבות ומשמעותיות, לתרופת הליתיום אין כמעט תופעות לוואי. נראה, שליתיום היא תרופה אידיאלית לסובלים מהפרעה דו קוטבית.
טיפול בליתיום לא ניתן רק להפרעה דו-קוטבית, אלא גם להפרעות פסיכיאטריות נוספות, כגון טיפול נוסף אצל חולי הפרעה סיכזו-אפקיבית, צורות מסוימות של סכיזופרניה, טיפול לחולי דיכאון, טיפול במצבים של אגרסיה או במצבים שונים כגון הפרעת אישיות גבולית, בולימיה ומצבים נוספים.