לחץ על כל מינרל כדי לגלות את יתרונותיו לגוף

מגנזיום – Magnesium

זהו מינרל חשוב ומופיע בכמויות משמעותיות בגוף האדם. למגנזיום חשיבות רבה בביולוגיה. הוא מצוי בכל היצורים החיים והוא חיוני לתפקודו התקין של הגוף, שם הוא משמש כשהוא קשור לאנזימים שונים בתהליכי הפירוק והבנייה המתבצעים כל העת בגוף. אנו מקבלים מגנזיום באמצעות אכילת צמחים, ובמיוחד צמחים ירוקים.הוא קשור בפעילות השרירים. חוסר במגנזיום עלול להביא לבלבול, רעד שרירי בעיקר בגפיים, שלשול, עצירות, בחילות ועד מוות. הוכח מבחינה מדעית, כי מגנזיום הוא המינרל החשוב ביותר לבריאות הלב. מעל ל-300 אנזימים שונים בגוף תלויים במינרל זה, מגנזיום מסייע בויסות רמות הסידן בדם, ייצור אנרגיה, והרפיית שרירים. מגנזיום הוא חלק ממבנה המינרל של עצמות ושיניים. העצמות משמשות כמאגר חוץ תאי למגנזיום.
מגנזיום חיוני להמרה של ויטמין D לצורתו הפעילה מבחינה ביולוגית שלאחר מכן מסייעת לגוף לספוג ולנצל של סידן.

מגנזיום במזון: מגנזיום נמצא בקינואה, חיטה מלאה, תרד, קמח תירס, גרעיני דלעת, פולי סויה, שעועית לבנה, עלי סלק, אגוזי ברזיל, שקדים, אגוזי קשיו, ארטישוק, צנוברים, סובין, טופו, דג בקלה, שוקולד מריר, טונה, אורז מלא. המוצרים שדלים במגנזיום הם בשר, דגים, דגנים ללא קליפה ומוצרי חלב.
מחקר משנת 2005 שנערך בארה"ב  בשם: "מה שאנחנו אוכלים באמריקה", מצא כי כמעט מחצית מכל האמריקנים מגיל שנה ומעלה הם עם צריכת מגנזיום לקויה. נמצא כי בקרב יותר משני שליש מבני הנוער בגילים ארבעה עשר עד שמונה עשרה, וקשישים מעל גיל שבעים צריכת המגנזיום היא לא טובה. מכיוון שמינרל זה משמש להמון פונקציות בגוף האדם, יחד עם העובדה שרוב האמריקנים לא מקבלים מספיק מגנזיום מהתזונה שלהם, אז באופן לוגי ישנם פוטנציאלית מיליוני אמריקאים אשר מסתובבים עם תסמינים בריאותיים רבים שאותם ניתן לייחס במישרין לצריכת מגנזיום בינוני. למרבה הצער, מחסור במגנזיום, יחד עם מחסור בויטמינים ומינרלים אחרים, רק לעתים נדירות מאובחן כראוי.

מספר קבוצות תסמינים הנובעים מחוסר של מגנזיום יכולים להתקיים במקביל באותו אדם, כגון:
מיגרנות-
הפרעות בלב, כולל צניחה של המסתם המיטרלי-
דפיקות-
סוכרת-
פיברומיאלגיה-
לחץ דם גבוה-
אסטמה-
נדודי שנה-
חרדה-
דכאון-
שרירים חזק, כולל TMJ-
טיקים ופרכוסים-

עם זאת, לעתים קרובות מדי תסמינים אלה אובחנו על ידי הזרם המרכזי של שירותי הבריאות כסימפטומים שאינם קשורים, וטופלו בתרופות וניתוחים שמעולם לא פתרו את שורש הבעיה, אשר במקרים רבים פשוט יכולה להיות תזונה לקויה מגנזיום.

מגנזיום וספורט – ספורטאים רבים נוטלים כדורים המכילים מגנזיום כיוון שיש צורך במגנזיום כדי להפחית את זרימת האדרנלין בגוף, לגרום ללחץ דם נמוך יותר, ולהרפות את השרירים המכווצים. ללא רזרבות מספיקות של מגנזיום, השרירים עלולים להישאר מתוחים, לחץ הדם נשאר גבוה, והאדרנלין ממשיך לזרום. הגוף שלנו עלול להישאר במצב מתמיד של מאבק או / מצב כוננות טיסה. ספורטאים משתמים במגנזיום על מנת להשיב יותר מהר את השרירים לפעלות תקינה לאחר מאמץ ממושך.

מגנזיום ואסטמה – כמות מחקרים ההולכת וגדלה מראה כי אנשים הסובלים מאסטמה הם בדרך כלל בעלי חוסר במגנזיום וכי הגדלת הצריכה של מגנזיום אצל חולי אסטמה מועיל להם. מחקר משנת 2010 על ידי חוקרים מאוניברסיטת קליפורניה, חילק חולי אסטמה לשתי קבוצות. קבוצה אחת קיבל מגנזיום משלימה והשני פלסבו. שישה וחצי חודשים מאוחר יותר, בסיומו של המחקר, חוקרים מצאו כי בקבוצת התוסף הראתה שיפור ניכר בפעילות ריאות, כמו גם את היכולת להכניס ולהוציא אוויר מהריאות. בהקשר הזה, מחקר מ-  1994 שעשה בבריטניה, מציין כי אנשים עם דיאטות נמוכות במגנזיום הם בעלי תסמיני אסטמה.
טבליות וכדורים מולטי ויטמין לעתים קרובות אינם מכילים מגנזיום כי זה הוא מינרל מגושם שעושה את הגלולה או את טבליות גדולות מאוד, ולכן יצרנים לעתים קרובות מחליטים להשאיר את זה בחוץ. ויטמינים כאלה עשויים דווקא להכיל יריבים למגנזיום אשר יפחיתו את המגנזיום בגוף, ובסוף דווקא להגדיל את הסיכון לאסטמה ואלרגיות.
מגנזיום והפרעות קשר וריכוז  - מגנזיום בטיפול ומניעה של הפרעות קשב וריכוז (ADD) והפרעת קשב והיפראקטיביות (ADHD) הופך להיות יותר ויותר מרכזי בעולם. ישנה כמות מחקרים הולכת וגדלה אשר תומכים ברעיון כי גורמים משמעותיים הגורמים ל-  ADD ו-ADHD הם חוסר פעילות גופנית וחסרים תזונתיים, במיוחד אלה של מגנזיום. במחקר מ- 1997 שנעשה על ידי חוקרים בפולין, לתשעים וחמישה אחוזים מהילדים שנבדקו עם בעיות קשב וריכוז היה מגנזיום לקוי.

מגנזיום והלב –  תוספי מגנזיום יכולים לשפר את ייצור אנרגיה בתוך הלב, לשפר את אספקת חמצן ללב, לירידה בביקושים בלב, מעכב את היווצרות של קרישי דם, ולשפר את קצב לב. "תוספת מגנזיום כבר בשימוש ברבים מיישומים אלה במשך 50 שנים!". במחקר שפורסם על ידי חוקרים 1990 מצ'כיה, שמונים חולים עם הסתיידות רקמות רכה טופלו בטיפול מגנזיום דרך הפה. שבעים וחמישה אחוזים מהחולים החולים נרפאו ללא כל תופעות לוואי או סיבוכים. במחקר של שסתומי צניפי, חוקרים באיטליה מצאו כי מחסור במגנזיום שיחק תפקיד חשוב בהסתיידות מסתמי לב אדם. באנליזה כימית של שסתומי מיטרלי לב אנושיים, כאשר הפכו להסתיידות מסיבית, תוכן מגנזיום הופיע מאוד בכמות מופחתת.

מגנזיום וסכרת – כמות הולכת וגדלה של מחקרים מצביעים על כך שרמות נמוכות של מגנזיום עלולות לשחק תפקיד מפתח במקרים הולכים וגוברים של סכרת בקרב האמריקנים. סכרת היא כיום הגורם המוביל השביעי של מוות בארצות הברית.
שני מחקרים נפרדים על ידי חוקרים מהרווארד, שפורסמו בכתב העת Diabetes Care, נמצאו כי מזונות עשירים במגנזיום יכולים להפחית את הסיכון לסכרת. על פי שני המחקרים, באופן כללי אנשים בארה"ב לא צורכים את הרמות המומלצות של מגנזיום, גורם מרכזי תורם לשיעור הולך וגדל של הופעת סכרת מסוג II.

מגנזיום ומניעת פגיעה בשמיעה - בממוצע יומי, יותר מ -9 מיליון אמריקאים חשופים לרמות רעש מעל 85 דציבלים, הרמה שבה הסיכון לאובדן שמיעה קבוע גדל באופן אקספוננציאלי. חוקרים גילו כי מגנזיום חיוני בויסות חדירות קרום תא, הם גילו כי תוספת מגנזיום היא יעילה מאוד במניעת איבוד שמיעה כתוצאה מהרעש.