לחץ על כל מינרל כדי לגלות את יתרונותיו לגוף

סטרונציום - Strontium

סטרונציום הוא מרכיב חיוני בתהליך הגדילה שלנו שכן הוא חיוני לבניית עצמות. ניתן למצוא אותו בפירות, חיטה מלאה וירקות. והוא מסייע בעיקר לבניית עצמות ומניעת עששת. ישנם כ- 0.32 גרם סטרונציום בגוף האדם.

מקורות סטרונציום במזון - סטרונציום הוא מינרל קורט שנמצא במים ובאדמה. מזונות רבים כגון פירות וירקות עשירים במינרל זה בכמויות גדולות יחסית הוא נמצא במזון ים ובכמויות קטנות יותר תמצאו אותו בחיטה מלאה, בחלב, בשר, ירקות שורש, כמו גם בחסה, בצל, כרוב, תרד, כרוב  קייל, ותבלינים. במינונים נמוכים יותר הוא נמצא בקטניות כמו שעועית ואפונה.

סטרונציום ובניית עצמות - גוף האדם מתייחס אל סטרונציום כאל סידן עקב הדמיון בתכונות הכימיות. הפעילות הכימית של סטרונציום בגוף האדם דומה לזו של סידן, שלו תפקיד חשוב בעיקר בבניית עצמות. למינרל זה ישנה השפעה חיובית על אנשים עם אוסטאופורוזיס (בריחת סידן).
אצל נשים הנמצאות בסוף הריונן, נודד חלק מהסטרונציום הנמצא בעצמותיהן דרך השליה לשלד של העובר. בשלב מאוחר יותר התינוק מקבל חלק מהסטרונציום דרך חלב אימו.
במחקר שבו נתנו סם נסיוני (שילוב סטרונציום עם חומצה רנלית) למדגם אנשים, מצאו קשר בין סטרונציום לצפיפות העצמות. צפיפות העצם אצל נשים שקיבלו את הסם הנסיוני גדלה ב-6.8%. לשם השוואה צפיפות העצם אצל נשים שקיבלו פלאצבו (placebo) גדלה ב-1.3%. שילוב זה מגדיל את צפיפות העצם מכיוון שחומצה רנלית מתמוססת בעצם ומאפשרת לסטרונציום לבנותה מחדש.

מחלות עור - ברפואה, למספר תרכובות סטרונציום תפקיד כתרופות נגד טטנוס ונגד דלקת עור. כמה מתרכובות הסטרונציום, כמו הברומיד, היודיד, הסליצילאט והלקטאט משמשות ברפואה בטיפול במחלות עור. תרכובות אלו משמשות גם לטיפול בסוגים שונים של צפדת (טטנוס), ובחומרי הרגעה.

עששת - סטרונציום הוכח כיעיל כדי למנוע עששת שיניים (סטרונציום מוסף לרוב למשחות שיניים).