לחץ על כל מינרל כדי לגלות את יתרונותיו לגוף

ונדיום - Vanadium

ונדיום הינו מינרלי חשוב שחיוניותו הוכרה רק לאחרונה. הוא מסייע בטיפול בהורדת כולסטרול ורמת סוכר בדם בנוסף ליכולות נוספות. בגוף האדם 20 עד 25 מ"ג ונדיום, שמפוזרים ברחבי הגוף, חלקם מרוכז ברקמות שומניות.

ונדיום עשוי להועיל בטיפול ב
הורדת הכולסטרול-
טרשת עורקים שומנית-
מחלת לב-
הורדת רמת הסוכר בדם-
הפרעות בתפקוד בלוטת המגן-
מניעת התפתחות גידולים-

מקורות ונדיום במזון: דגנים מלאים, סויה, פטרוזיליה, ביצים, גזר, שום, עגבניות, גרעיני חמניות, תירס, שעועית.

ונדיום וסכרת - על פי מאמר בכתב העת של איגוד התזונה האמריקאי, לונדיום יש תפקיד חיוני בתזונת אדם. המחקרים הוכיחו כי תרכובות ונדיום מסוימות יכולות להקל על סימפטומים של מחלת הסכרת שכן חומר מזין זה משפר את פעילות האינסולין.

תפעול אינזימים - ונדיום הכרחי לאנזימים מסוימים. האנזים בחיידקים מסוימים שהופך חנקן אטמוספירי (N2) לתרכובות חנקן מכיל ונדיום.

מלחמה בזיהומים - חוקרי גילו שוונדיום עשוי לזרז התאוששות מהרעלת מזון וזיהומים אחרים. תוסף גופרת ונדיום שניתן לעכברים, לפני חשיפתם לגורמי מחלה השפיע באופן מהותי על התמודדותם עם המחלה שנגרמה עקב כך.

מחלות לב - מחקרים גילו שבמקומות בהם הקרקע עשירה בוונדיום ובסלניום (כמו רבות מארצות אמריקה הדרומית), מעטים מקרים מחלות הלב. הוונדיום מעורב בתהליך חילוף החומרים של קטכולמין וליפידים. הוא מקטין את ייצור הכולסטרול (דבר המצביע על פוטנציאל להקטנת רמתו).

חילוף חומרים וייצור תאי דם - מחקר מצא שונדיום מעורב בתהליך חילוף החומרים של הסידן, בתהליכי הצמיחה והרבייה, בוויסות רמת הסוכר בדם ובייצור תאי דם אדומים.

בניית עצמות ושיניים - להשפעתו הממריצה של הוונדיום על ייצור אנזימים, עשויה גם להיות השפעה על בניית עצמות ושיניים ובאמצעות קו-אנזים A והשפעה על תהליך חילוף החומרים של השומן.