לחץ על כל מינרל כדי לגלות את יתרונותיו לגוף

צורן - Silicon

הפרטנר הידוע של הסידן. יחדו הם פועלים בגופינו לשיקום וחיזוק העצמות. על פי מדע האסטרוביולוגיה, נוכחות גבוהה של צורן היא אחד המרכיבים הבסיסיים ביותר להיווצרות חיים.

מקורות צורן במזון - צורן מצוי בשפע במזון. הוא משמש מרכיב בסיבי צמחים ומצוי בכמות גדולה בקליפת חיטה, שעורה, שבולת שועל ואורז. הוא מצוי גם בסלק, סרפד, יין, אספספת, חסה, מלפפונים אבוקדו, תות שדה ובצל.

צורן הוא שני רק לחמצן, כיסוד הנפוץ ביותר על פני כדור הארץ, אבל זה לא נחשב חומר מזין חיוני לבריאות עד 1972. כל הפרסום לגבי הרעילות של שתלים בחזה סיליקון (צורן) לא צריך להיות מבולבל עם צורן כחומר מזין.

הצורן (התזונתי) הוא חשוב לצמיחת עצם נורמלית, ועל יושרתו התקינה של העור. צורן משמש לעידוד צמיחת שיער, עור וציפורניים בריאים יותר.

מחקר של 50 נשים עם סימני הזדקנות עור, שיער וציפורניים הניב תוצאות מאוד משמעותיות. לאחר 90 ימים של נטילת מינונים יומיים של 10 מ"ל של חומצת silicon colloidal והחלת חומצת silicon colloidal פעמיים ביום על הפנים, נראו שיפורים משמעותיים בעובי של עור, חוזקו של עור, קמטים בעור, ובריאותו של השיער והציפורניים.

מחקרים בבעלי חיים הראו כי מחסור בצורן גורם לפיגור גדילה וליקויים בהתפתחות עצמות. בבני אדם גילו כי מחסור בצורן עלול לגרום לטרשת עורקים ומחלות לב.