לחץ על כל מינרל כדי לגלות את יתרונותיו לגוף

גופרית - Sulfur

גופרית היא בין המינרלים השכיחים בגוף האדם. גופרית היא חלק מבני של רוב החלבונים ובכך משתתפת בפעילות האנזימטית, נוגדנים, ורקמות רבות של חיים. גופרית הוא מינרל חיוני לכל היצורים החיים שכן מחסור של גופרית גורר לתוצאות התנוונות של קולגן, סחוס, רצועות וגידים. גופרית עוזרת כנגד דלקת מפרקים.

מקורות גופרית במזון - גופרית יש בביצה, אגוזי ברזיל, קיטניות, שום, בצל, חזרת,  כרוב, כרובית, כרוב ניצנים, פטריות כמהין, חרדל, גרגר נחלים, כרישה, צנון, אספרגוס, נבט חיטה ועוד.

מחקרים עדכניים לימדו שלמינרל זה יש חשיבות עליונה. כפי הנראה,  אנשים רבים לא צורכים ממנו מנה מספקת. כמחצית מכמות הגופרית שבגוף מצויה בשרירים, בעור ובעצמות, והשאר  בחלקי גוף אחרים. לגפרית יש חלק חשוב במערכות שונות בגוף – היא  עוזרת בעיצוב צורת החלבונים ובקשרים ביניהם. שיער וצפרניים בנויים בעיקר מחלבון הקרוי קרטין, חלבון שעשיר בגפרית. גם במיתרים וברצועות בגוף יש חלבון המכיל גופרית, שנותן להם את הגמישות. עם השנים הם מאבדים את גמישותם וכך יש יותר בעיות בעור, יותר שרירים נוקשים ופרקים כואבים.  מחסור בגפרית תורם לבעיות אלו של הגיל.
גופרית מסייעת לפעילות תקינה של אינסולין ובסילוק יעיל של רעלים בגוף.
בנוסף לחלבונים, גופרית דרושה גם למבנה ולפעילות של אנזימים. אם אין די גופרית, אנזימים לא יפעלו כהלכה וזה גורם לשורת בעיות בריאותיות. זאת מאחר ואם אין די אנזימים תקינים, התהליכים המטבוליים לא פועלים כהלכה.
רמות תקינות של גופרית שומרות על איזון בחילוף חומרים ומשפרות תיפקוד של מנגנוני קרישה. הגופרית נמצאת במבנה של חלק מויטמיני B ובמיוחד בויטמינים טיאמין וכן ביוטי. גופרית נחשבת לחומר חשוב בבניית העור. גופרית מהווה חומר בנייה של סחוס ורקמות חיבור ובכך היא חיונית לריפוי פצעים ופגיעות.
מימים קדומים נחשבה רחצה במעיינות המכילים מים עם רמות גבוהות של גופרית כמעיינות מרפא. אתרי ספא רבים בעולם ניבנו סביב מעיינות המכילים מים גופרתיים.
יש המייחסים את יתרונות הריפוי של השום לתכולת הגופרית הרבה שבו. ריפוי בעזרת שום קיים בתרבות עוד מזמנים קדומים. החסך התזונתי הגדול ברמות נכונות לגוף של גופרית נגרם בעקבות דילדול הקרקע במינרלים ובחומרי הזנה בסיסיים באיזורי גידול מתועשים של צמחי מאכל. לכן התזונה המערבית למרות עושרה הרב בחלבונים לוקה בחסר גדול של גופרית.